fundamenty pod hale1

Biuro pod klucz — dlaczego warto?

Co oznacza stan wykończenia pod klucz?

Lokum wykończone pod klucz to takie, które gotowe jest do natychmiastowego zamieszkania, nie ma potrzeby przeprowadzania żadnych dodatkowych prac budowlanych czy remontowych. Nowi lokatorzy mogą od razu się do niego wprowadzić, a jedyne, co pozostaje do zrobienia, to zapełnienie pustej przestrzeni wyposażeniem i meblami.

Zgodnie z obowiązującymi standardami, uznając mieszkanie jako gotowe do zamieszkania, oznacza, że wykonane powinny być prace z zakresu:

  • położenia podłogi,
  • pomalowania ścian,
  • montażu drzwi wewnętrznych,
  • montażu aneksu kuchennego,
  • montażu urządzeń sanitarnych w łazience,
  • montażu szaf wnękowych,
  • montażu okien,
  • ocieplenia.

 

Na co zwracać uwagę, aby nie zostać oszukanym?

Warto jednak zaznaczyć, iż pojęcie mieszkania pod klucz może być różnorako interpretowane przez osoby zajmujące się budową. Zdarzają się sytuacje, w których lokale opisanie jako wykończone pod klucz nie spełniają podstawowych wymogów: łazienka nie jest wyposażona, brak pomalowanych ścian czy położonych posadzek. Możliwe jest jednak również, że wykonane prace będą miały nawet szerszy zakres na przykład obejmą także zamontowanie mebli kuchennych w zabudowie, oświetlenia czy szaf wnękowych.

Podpisując umowę, inwestor zawsze powinien naciskać na określenie w niej dokładnego zakresu prac. Inaczej oczekiwania klienta mogą różnić się z ofertą dewelopera czy firmy zajmującej się budową. Należy pamiętać, że ze względu na brak prawnej definicji „wykończenia pod klucz” na wypadek wszczęcia dochodzenia roszczeń z powodu niedotrzymanej w pełni umowy może być trudne jeśli w umowie nie wyznaczono dokładnych zobowiązań firmy. Bezpieczniej jest, aby wszelkie ustalenia zostały ustalone na piśmie, a nie w ramach deklaracji ustnej.

Warto również zwrócić uwagę na standard wykonanych usług, na przykład na to, jaką farbą pomalowano ściany, czy jakie podłogi zostały wyłożone – aby nie okazało się, że za sumę, wystarczającą do wyłożenia drewnianych podłóg i pokrycia ścian farbami wysokiej jakości, otrzymało się najtańsze panele. Deweloperzy, oferując swoje usługi, często dają możliwość wyboru wykończenia w zależności od oczekiwanego standardu przyszłego nabywcy.

fundamenty pod hale

Czy warto zakupić biuro urządzone pod klucz?

Wszelkie lokale, które zostały wykończone pod klucz, charakteryzują się najwyższym standardem oraz obejmują pełny zakres prac budowlano-remontowych, dzięki czemu zdawany lokal jest w pełni gotowy do natychmiastowego użytku. Oznacza to, że w momencie odbioru kluczy, wszystkie pomieszczenia są nie tylko wykończone, ale także zaprojektowane i urządzone.

Najcenniejszym skarbem współczesnego człowieka jest czas. Wybierając lokal pod klucz, możemy zdecydować się na opłacenie jednego rachunku. Nie musimy korzystać z pomocy różnych ekip budowlanych i wykończeniowych, nie podpisujemy kolejnych umów i nie poszukujemy nowych fachowców. Wszystko możemy załatwić za jednym razem.

Wybór lokalu pod klucz najczęściej łączy się ze współpracą z dekoratorem wnętrz czy architektem. Dzięki temu możemy omówić i zaplanować nawet najmniejsze elementy projektu. Możemy skupić się na ulokowaniu pomieszczeń, likwidacji bądź dostawki ścian. Możemy także wybrać pasujące do naszej wizji okna, drzwi czy miejsca, w których znajdą się gniazdka. Ekipa projektowa zadba także o podłogi i wykończenie ścian w interesującym nas kolorze. Wykwalifikowani architekci i dekoratorzy to niezwykle przydatna pomoc, dzięki której nie popełnimy wielu możliwych błędów, organizując przestrzeń w naszym nowym biurze.

Biura pod klucz to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie fachową pomoc, oszczędność, a także indywidualne podejście do klienta. Dzięki takiemu wyborowi mamy dużą kontrolę nad projektem i pracami wewnątrz lokalu. Możemy dostosować je do naszych potrzeb oraz szybko zorganizować przeniesienie współpracowników do nowego lokalu. To wygodny i łatwy sposób na skuteczne wykończenie lokalu.

Leave A Comment