OFERTA

Budowa Chlewni i tuczarni

Od 2 lat zajmujemy się budową chlewni  Dzięki dużemu doświadczeniu w pracy z betonem roboty ziemne i żelbetowe (wanna na gnojowice) wykonujemy sprawnie i szybko. Dysponujemy systemami szalunkowymi i niezbędnym sprzętem gwarantującym dokładne i bezpieczne wykonanie w/w prac.
Możemy wykonać same fundamenty, jak i cały budynek chlewni, zarówno w technologii tradycyjnej (murowanej), jak i z konstrukcją stalową (obudowa z płyty warstwowej). Jeżeli budują państwo chlewnie we wsparciu funduszy unijnych, możemy też zostać generalnym wykonawcą, który wykona większość prac budowlanych.

Nasze zalety

Budowa chlewni i budowa tuczarni

       Trzoda chlewna ma swoje wymagania. Wraz z rozwojem technologicznym, również w sferze gospodarki rolnej rosną one coraz bardziej. Co więcej unijne wymagania sprawiają, że trzeba zapewnić hodowanym zwierzętom, jak najbardziej komfortowe warunki. Wyróżnia się dwa podstawowe sposoby przechowywania trzody. Jest to chlewnia, czyli budynek na wszystkie grupy świń, składający się z porodówki, odchowalni, sektora lochów, czwarty składowy element, często występujący samodzielnie to tuczarnia. Zacznijmy jednak od tych pierwszych, jaka jest nasza oferta w zakresie chlewni?

Nasza oferta – chlewnia

       Naszym podstawowym, wyróżniającym atutem jest doświadczenie. Budowa chlewni to rzecz, którą zajmujemy się nie od dziś, zatem doskonale wiemy w jaki sposób przeprowadzić proces planowania, a także jak krok po kroku doprowadzić go do wykończonej konstrukcji sprawnie, solidnie i ekonomicznie. Najczęściej stosowanymi przez nas budulcami, zwłaszcza gdy chodzi o fundamenty pod chlewnie są beton i żelbet.
       Równie dobrze możemy więc wykonać jedynie fundamenty, jak i przeprowadzić budowę budynku od początku do końca. Warto też podkreślić, że różnica między chlewniami a tuczarniami nie leży w fundamentach, lecz w wyposażeniu. Możemy zaoferować szereg rozwiązań technologicznych w budowie i dostosować projekt chlewni, zależnie od preferencji klienta. Począwszy od tradycyjnej, najczęściej kojarzącej się nam z chlewniami konstrukcji murowanej, aż po opartej na obudowie z płyty warstwowej konstrukcji stalowej, w naszej ofercie znajduje się również chlewnia na rusztach.

       Ale elastyczność naszej oferty nie sprowadza się tylko i wyłącznie do bogatej gamy rozwiązań konstrukcyjnych. W przypadku, gdy są Państwo tymi, których interesuje dotowana budowa chlewni, przepisy mówią, że w oparciu o szczodrze wypłacane fundusze unijne, możemy nawiązać współpracę, jako generalny wykonawca, w którego gestii będzie kompleksowa budowa chlewni. Widać więc gołym okiem, że współpraca z nami odpowiada rozmaitym potrzebom, zarówno technologicznym, jak i finansowo-księgowym.

Nasza oferta – tuczarnia

       Ubój zwierząt powinien odbywać się w jak najbardziej komfortowych warunkach. Dlatego tak ważne jest to jak będzie wyglądać, jakie warunki będzie zapewniać oraz jak stabilne będzie miejsce, w którym będzie on dokonywany. Każda tuczarnia wyróżnia się dużą stabilnością i trwałością, zatem nie trzeba obawiać się nadmiernie częstej konieczności dokonywania remontów i innych prac naprawczych. Podkreślamy również, że jesteśmy elastyczni w zakresie preferowanej przez klienta ilości komór. To właśnie od rodzaju zamówienia zależy ile ich będzie.

Projekt tuczarni

       Współcześnie rola ewoluuje, a więc w związku z tym projekt tuczarni musi za nowymi trendami podążać. Coraz częściej rolnicy rezygnują ze chlewni, stawiając wyłącznie na tuczarnie. W związku z tym ich działalność sprowadza się w większym stopniu do kupowania, odchowania i sprzedania.

       Zanim jednak zabierzemy się za budowę musimy cały proces rozplanować. Właśnie dlatego tak ważny jest projekt tuczarni. Projektowanie architektoniczne i przygotowanie logistyczne determinuje kształt przyszłej konstrukcji. Istotna dla nas jest przestrzeń, zależy nam na tym, aby korytarze między poszczególnymi komorami były wystarczające do komfortowego poruszania się pomiędzy nimi. Przykładamy także dużo uwagi do tego, aby znalazły się pomieszczenia o charakterystyce socjalno-biurowej, a także kuchnia paszowa, która wyposażona jest w instalację żywienia na mokro. Liczy się dla nas również materiał i łatwość utrzymania czystości.

Fundament pod tuczarnię

       Fundament jest podstawą każdej udanej budowli. Jeśli chodzi o fundament pod tuczarnię sprawa wygląda tak samo. Cały proces rozpoczynamy od zabezpieczenia terenu budowy, a także zapewnienia wszystkim pracownikom odpowiednich warunków socjalnych. Po tych czynnościach prowadzone są przez nas wykopy. Do stawiania słupów w fundamencie stosujemy materiał, jakim jest żelbeton.

       Po etapie stawiania fundamentów prowadzone są prace nad przygotowaniem podbudowy pod posadzkę tuczarni. Dzięki tej metodzie możemy zapewnić dużą trwałość i długoletnią stabilność oferowanych przez nas fundamentów pod tuczarnię. Zatem dzięki dobrym fundamentom będzie można uniknąć wielu kosztownych remontów w przyszłości.

Budowa tuczarni

       Zwieńczeniem naszych działań będzie sama budowa tuczarni wykonana z największym zaangażowaniem i profesjonalizmem.

Dlaczego właśnie my?

       Możemy poszczycić się wieloma latami działalności w branży, a z każdego zlecenia wynosimy niezbędną wiedzę i doświadczenie, dzięki któremu z każdym kolejnym zamówieniem oferujemy usługi na jeszcze wyższym poziomie.

       Terminowość i punktualność to nasze hasło przewodnie. Dzięki nim jesteśmy w stanie wytworzyć poczucie zaufania między nami i klientem. To właśnie jest podstawą i głównym motywem naszego działania. Dlatego właśnie wszystkie powierzone nam inwestycje realizowane są terminowo i bez zbędnej zwłoki.

       Nasze profesjonalne podejście, które objawia się chociażby w tym, że wszystkie potrzebne do budowy czynności – zamawianie materiałów, obsługa budowy leży w naszych kompetencjach. Jedyne, czego potrzebujemy to dostęp do wody.

       Naszą mocną stroną jest również doświadczenie. Wielu naszych pracowników jest z nami od ponad dwóch dekad, co pokazuje, że zależy nam na zaufaniu i wieloletniej współpracy.

OFERTA

Wybrane realizacje

2018

2019

2020

MASZ PYTANIA?

ZADZWOŃ!

+48 606 410 885 | +48 606 974 680