OFERTA

Fundamenty pod hale stalowe

          Fundamenty pod hale rozpoczynamy od zabezpieczenia terenu budowy i zapewnienia pomieszczeń socjalnych dla pracowników, następnie prowadzimy wykopy. Standardowe fundamenty pod hale stalowe składają się ze stóp fundamentowych, które połączone są podwaliną z wbudowanymi w stopy słupami żelbetowymi pod stalowe słupy hali. Po ukończeniu fundamentów pod hale stalowe zajmujemy się przygotowaniem podbudowy pod posadzkę hali. Zwykle podbudowa składa się z warstwy kruszywa piaskowo-żwirowego o gr. min 20 cm, zagęszczonego i zniwelowanego. Następna warstwa, to beton b-15 o gr 10cm. Ścisła współpraca z producentem konstrukcji stalowych gwarantuje tak ważne dopasowanie elementów fundamentów z konstrukcją hali.

Fundamenty pod hale stalowe wykonawcy

          Zastanawiasz się co wywiera największy wpływ na osiągnięcie trwałości w konstrukcji hali? Czy obawiasz się, że konstrukcja okaże się być nietrwała i wymagać będzie przedwczesnych, niestety równie kosztownych prac remontowych i naprawczych? Nie chcesz przepłacać, ale jednocześnie osiągnąć zadowalający efekt w adekwatnej cenie? Odpowiedź na tego typu pytania poznamy tylko i wyłącznie przez solidne fundamenty pod halę. To one determinują i wpływają na całą konstrukcję.

          Cały proces musi się cechować dobrym zorganizowaniem oraz dokładnym i szczegółowym zaplanowaniem poszczególnych czynności. Zatem powinniśmy zacząć od zabezpieczenia terenu budowy i zapewnieniu pomieszczeń socjalnych dla naszych pracowników. Wszak ich komfort i bezpieczeństwo bezpośrednio wpływają na to, jak szybko będą posuwać się prace, a także czy jakość konstrukcji okaże się być solidna.
          Następnie prowadzone są pierwsze wykopy, po których wykonuje się stopy fundamentowe a w nich obsadzą się kotwy startowe do słupów stalowych. Etap ten jest bardzo istotny i wymaga dużej dokładności i precyzji wykonania. Zatem na przykładzie doskonale widać, że tylko właściwe przeprowadzenie tego etapu jest bardzo istotne i umożliwi bezproblemowe wykonanie trwałej na wiele lat konstrukcji.

Jakiego materiału użyć?


          Nawet w pełni profesjonalnie przeprowadzony proces planowania wszystkich etapów prac nie jest wystarczający. Bez odpowiedniego materiału cały wysiłek wykonany w poprzednich czynnościach pójdzie na marne.

          A zatem jaki budulec preferujemy? Naszym zdaniem pod stalowe słupy hali najlepiej wykorzystać jest stopy skonstruowane z żelbetonu. Dlaczego? Ogromną zaletą tego wyboru jest fakt wysokiego poziomu odporności na wszelkiego rodzaju naprężenia ściskające, które są jednymi z powszechniejszych przyczyn powstawania ubytków w konstrukcji. Ponadto niemalże zupełnie unika on podatności na naprężenia rozciągające, co sprawia, że nasza konstrukcja wciąż zachowuje optymalną i preferowaną przez nas formę. Musimy więc pamiętać o tym, żeby przede wszystkim nie oszczędzać na materiałach. Dlatego zawsze współpracujemy tylko ze sprawdzonymi przez lata dostawcami betonu. Oferującymi dobrej jakości materiał, który nie zawsze jest najtańszy. Dzięki temu jesteśmy pewni jakości wykonanych przez nas prac. Wydając nieco więcej przy procesie budowy zaoszczędzimy o wiele większą kwotę w przyszłości, unikając niepotrzebnych i czasochłonnych prac remontowych.

Efekty

          Gdy wzniesione zostaną już fundamenty pod halę nasza uwaga kieruje się w kierunku posadzek, a właściwie ich podbudowy. Bowiem właśnie ich przygotowanie stanowi następny etap naszych prac. Najczęściej używana podbudowa to warstwy zagęszczonego piasku lub kruszywa, zazwyczaj o grubości nie mniejszej niż 20-30 centymetrów. Wykonanie dobrej posadzki wymaga, aby kruszywo zostało zniwelowane i zagęszczone do wymaganej wartości.
          Później na dobrze przygotowane kruszywo starannie nakładana jest warstwa betonu typu b-15 w warstwie o grubości w przedziale 10 – 12 centymetrów grubości. Bardzo ściśle współpracujemy z producentem konstrukcji stalowym, co sprawia, że z łatwością dostrzeżemy i naprawimy wszelkie pomyłki popełnione na etapie projektowania a następnie jesteśmy w stanie dopasować elementy fundamentów do konstrukcji hali. Właśnie taka metoda stawiania fundamentów czyni nasze konstrukcje trwałymi, funkcjonalnymi, lecz również i konkurencyjnymi cenowo z innymi firmami.

Wykonujemy fundamenty pod hale stalowe w takich województwach, jak: łódzkie, mazowieckie, lubuskie.

 

MASZ PYTANIA?

ZADZWOŃ!

+48 606 410 885 | +48 606 974 680